Geoblog.pl    KarolTP    Podróże    Lanzarote & Fuerteventura    Pierwsza stolica Fuerty

Pierwsza stolica Fuerty

Hiszpania
Hiszpania, Betancuria (Fuerteventura)

Pierwszy przystanek naszego dwupiętrowego autokaru to Betancuria, pierwsza stolica wyspy (założona przez Jeana Béthencourta w 1405 roku). Urokliwe centrum (dużo kwitnących roślin) z kościołem Santa Maria de Betancuria. Poza tym główny plac, muzeum, restauracja i sklepy z souvenirami. To 600-osobowe miasteczko uważane jest za najładniejsze na wyspie.

Ciekawostka:
Betancuria w 1424roku została przez papieża Marcina V miasto wyniesiona do godności biskupstwa, jednakże nigdy żaden biskup się tam nie pojawił. Biskupstwo rozwiązano wiec już w roku 1430.

My poszliśmy się posilić z dala od centrum turystycznego, ceny oczywiście dużo bardziej przystępne.

Ciekawostką był fakt, że autokar wyrzucił nas z jednej strony miasteczka a pilot kilkukrotnie powtarzał, że wsiadać będziemy po drugiej stronie. Niestety wielu Niemców i Anglików nie ogarnęło tego, chociaż pilot mówił wyłącznie w ich języku i musieliśmy po nich wracać a potem zawracać na wąskiej jezdni :)

KarolTP
Karol