Geoblog.pl    KarolTP    Podróże    Singapur - Tajlandia - Kambodża    First night in Bangkok...
Zwiń mapę
2016
16
lis

First night in Bangkok...

 
Tajlandia
Tajlandia, Bangkok
POPRZEDNIPOWRÓT DO LISTYNASTĘPNY
Przejechano 13488 km
 
Droga z Ko Chang do Bangkoku nie była zła. Bus, który wziął nas z hotelu, bez żadnych przesiadek zawiózł do centrum Bangkoku. Jedynym dłuższym momentem było czekanie na prom (któryś z kolei, z uwagi na ograniczoną ilość miejsc na auta) a irytującym korki w Bangkoku.
Kierowcy kazaliśmy wyrzucić się w pobliżu Khao San, skąd wzięliśmy taksówki do naszego Prince Palace Hotel. Wszędzie pisano, że taksówkarzom należy nakazać jechać na taksometrze, jednakże ci którzy pod nas podjechali nie chcieli o tym słyszeć. Cena jednak nie była zła a stanie z bagażami po podróży i czekanie na uczciwszych drajwerów nie bardzo nam się uśmiechało.
Prince Palace Hotel to nieco podstarzały, ale monumentalny i imponujący obiekt. Trafiła nam się promocja na booking.com, dzięki czemu trafiliśmy właśnie do niego. Jego ogrom jak i obsługa czy wyposażenie robiły wrażenie. Zdecydowanym minusem był natomiast brak Wi-fi (jedynie w restauracji, recepcji i przy basenie) oraz brak możliwości otwierania balkonów. Skandalem byli natomiast okupujący recepcję zaprzyjaźnieni z hotelem "łowcy jeleni", którzy za oferowane wycieczki, atrakcje czy podwózki chcieli jakieś abstrakcyjne pieniądze.

Po ogarnięciu się w pokojach ruszyliśmy na miasto. Wybór padł na Khao San a za transport posłużyły tuk-tuki. Pierwsze wrażenie tej najsłynniejszej ulicy BKK było kiepskie. Żadna z knajp nas specjalnie nie zainteresowała, nie było też żadnego street-foodu (a była godz. 18). Po niemal dwukrotnym przejściu ulicy, przymuszeni przez głód musieliśmy jednak gdzieś usiąść. Zgodnie z przypuszczeniami jedzenie okazało się kiepskie a w dodatku znacznie droższe niż do tego przywykliśmy.

Po konsumpcji udaliśmy się na spacer w kierunku rzeki a później przez Uniwersytet aż pod Pałac, gdzie spotkaliśmy tłumy osób czekających na pożegnanie się z Królem (który zmarł jakiś miesiąc wcześniej). Stamtąd udaliśmy się tuk-tukami do hotelu, gdzie ostatnie momenty wieczoru spędziliśmy z piwkiem na basenowych leżakach.
 
POPRZEDNI
POWRÓT DO LISTY
NASTĘPNY
 
wiza do Tajlandii
Wybierasz się tam? Będzie ci potrzebna wiza do Tajlandii. W Geoblogu możesz ją zamówić z dostawą do domu! Zobacz cenę wizy do Tajlandii, oferujemy najniższe stawki pośrednictwa w uzyskaniu wiz.
Komentarze (0)
DODAJ KOMENTARZ
 
KarolTP
Karol
zwiedził 7.5% świata (15 państw)
Zasoby: 166 wpisów166 3 komentarze3 363 zdjęcia363 0 plików multimedialnych0
 
Moje podróżewięcej
20.06.2016 - 29.06.2016
 
 
28.10.2016 - 21.11.2016
 
 
25.07.2013 - 27.07.2013