Geoblog.pl    KarolTP    Podróże    Ałmaty - Tałdykorgan    Almaty International Airport - Poznań Ławica

Almaty International Airport - Poznań Ławica

Kazachstan
Kazachstan, Almaty

Na lotnisku w Ałmatach jesteśmy koło 2 w nocy. Jako, że chwilę po nas dotarli piłkarze i oficjele szybko załatwiono nam specjalną bramkę od odprawy i specjalnie nie przejmowano się już dokumentami. Co więcej, nie odbierano żadnych butelek, płynów. Pełna kultura:).

W strefie bezcłowej był ciekawy sklep. Wielkopowierzchniowy, z drogimi zachodnimi alkoholami, papierosami itp. W sklepie tym wydzielono jakieś 5% powierzchni na produkty lokalne...a tam bardzo ładne flaszki za 10-20zł, masa słodyczy w fajnych opakowaniach, raj:). Ostatnie tenge zostały właściwie wykorzystane:). Co ciekawe, ani na lotnisku, ani w Ałmatach nie było żadnych souvenirów - co dla mnie jest wielkim pozytywem bo nie znoszę tej tandety:). Dodatkowo był sklep z kawiorem w kosmicznych cenach, bar i nowoczesna palarnia z wyciągiem.

Po godzinie oczekiwania wylatujemy w drogę powrotną do Poznania. Tym razem pilotowi nie udało się nic urwać (z planowanego czasu lotu oczywiście:) ale dzięki zmianie stref i tak byliśmy 4h do przodu.

Dodatkowo dołączam opisy moich kolegów, którzy na mecz do Kazachstanu wybrali się na własną rękę i też mają co wspominać:

KarolTP
Karol